Závod LOUDA CUP si již získal své příznivce, další termín na konci ledna

10.01.2017 10:30

Zimní jízdy vlastním vozem po závodním okruhu mosteckého autodromu The Most Winter Challenge pokračují i po Novém roce. Poprvé se zájemci mohou svézt v sobotu 14. ledna, dalším lednovým termínem je sobota 28. Právě na konci ledna zpestří kroužení po dráze také jednokolový, odlehčeně pojatý závod LOUDA CUP. „Počasí je v současné době idylicky zimní. Dráha je zasněžená, což zážitek z jízdy určitě znásobí a zaručí i notnou dávku adrenalinu v krvi,“ uvedla eventová manažerka společnosti AUTODROM MOST Veronika Raková.

Pro The Most Winter Challenge bude dráha vyhrazena v tradičním čase od 10:00 do 16:00 hodin. Do závodu pak jeho účastníci odstartují ve 13:00 hodin. „Snažíme se získat opět zajímavého partnera závodu, který by za účastníky zaplatil startovné ve výši 200 korun. Poté předpokládám, že se rezervace naplní během několika hodin. První cenu věnuje opět partner závodu. Odměny za druhou a třetí příčku pak poskytne pořadatel,“ upřesnila Raková.

Závod autodrom organizuje potřetí, už si získal své stále příznivce. „Věřím, že si své řidičské schopnosti budou chtít ověřit - a zároveň se dobře pobavit - také další muži a ženy, kteří mají sportovního ducha a smysl pro recesi,“ věří Veronika.

LOUDA CUP odstartuje tradičně formou Le Mans, kdy jezdci stojí mimo svůj vůz a po odmávnutí startu musejí ke svému vozu nejdříve doběhnout, usednout za volant, připoutat se, nastartovat a vyrazit. Organizátoři atraktivitu pak ještě znásobí tím, že na přední kapotu vozu soutěžících umístí košík, do nějž vloží tenisový míček. Pokud při jízdě vypadne, znamená to diskvalifikaci. Vítězem se stane jezdec, který i s míčkem dorazí první do cíle. Nejedná se tedy o klasický závod, na jaký jsou fanoušci okruhu zvyklí. Nerozhodují při něm koňské síly, přihlásit se tak může opravdu každý s jakýmkoli vozem.

Přihlášky do závodu pořadatel přijímá na e-mailové adrese rakova@autodrom-most.cz. Uvést je třeba jméno, příjmení, značku a specifikaci vozu. Kapacita je omezena na 14 startujících. Bližší informace soutěžící získá obratem na svou e-mailovou adresu.

Zimní jízdy se uskuteční za každého počasí. Více informací včetně dalších termínů volných jízd zájemci najdou zde.

Pokud teplota vzduchu v areálu závodního okruhu v den konání jízd v 09:00 hodin dosáhne méně než pěti stupňů Celsia, nebo bude celá dráha, případně její část pokryta ledem či sněhem, absolvuje každý účastník jedno necelé kolo. Cena činí 50 korun za jednu jízdu a jeden vůz. Driftování, tedy jízda v kontrolovaném smyku, je povoleno.

V případě, že teplota vzduchu naměřená v areálu závodního okruhu v den konání jízd v 09:00 hodin přesáhne pět stupňů Celsia, absolvuje každý účastník tradičních 30 minutových bloků. Zaplatí 400 Kč za jeden vůz a třicetiminutový blok. I v tomto případě jezdec může driftovat.

Jízdu je možné uskutečnit až po zakoupení kuponu ke vjezdu na dráhu ve startovní věži autodromu. Dosažený čas na jedno kolo pořadatelé z bezpečnostních důvodů neměří. Teplotu vzduchu lze průběžně sledovat na webkamerách umístěných v areálu autodromu.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři