Závodní víkend v Mostě začal deštěm, slunce ale nakonec převážilo

19.06.2016 18:35

Pátek zahájení soubojů cestovních a GT vozů, formulí a prototypů zóny střední Evropy The Most FIA CARS CENTRAL Europe Challenge, které o víkendu hostil mostecký autodrom společně s obnoveným seriálem Octavia Cup, nepřál. Déšť různé intenzity trval od rána až do odpoledních hodin. Panovaly proto obavy, zda neproprší i sobota a neděle, jež už organizátoři vyhradili závodům. Počasí se ale naštěstí umoudřilo, a tak si jezdci i diváci užili kromě silných motorů a rychlých kol i slunce a tepla.

Okruhové mistrovství zóny střední Evropy FIA CEZ, které se jede jako republikové mistrovství plechových aut a formulí, zahrnuje divize D2, D4 a D5. Již druhým rokem obohacují seriál prototypy Sports Car Challenge (SCC), poprvé se představily před dvaceti lety pod původním názvem Austria Euroserie. Výsledky všech závodů The Most FIA CARS CENTRAL Europe Challenge 2016 a Octavia Cup ke stažení zde.

Okruhové mistrovství zóny střední Evropy FIA CEZ má za sebou čtyři závodní víkendy. Letošní premiéru obstaral 28. až 30. dubna maďarský Hungaroring, o dva týdny později pak hostil týmy Red Bull Ring v rakouském Spielbergu. Předposlední zastávkou šampionátu před severočeským Mostem byla 4. a 5. června srbská Batajnica, žádný z českých jezdců se však tohoto podniku nezúčastnil. V Maďarsku a Rakousku se jel paralelně i Octavia Cup. Do České republiky oba šampionáty zamíří ještě 10. a 11. září, kdy se pořadatelství ujme brněnský Masarykův okruh. Poslední zastávkou FIA CEZ bude v závěru září polská Poznaň.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři