The Most Challenge

 

The Most Challenge je bodovaná soutěž, jejíž termíny v každém ročníku se vyhlašují od března do konce října. Účastníci soutěže – amatérští jezdci – se snaží dosáhnout na velkém závodním okruhu autodromu co nejlepšího času na jedno kolo. Pravidla soutěže najdete zde .

Impulzem ke vzniku The Most Challenge byl rekord jednoho z nejznámějších českých závodníků a trojnásobného vítěze evropského poháru cestovních vozů (ETCC) Petra Fulína. Skvělého času dosáhl na mosteckém autodromu právě v sériovém voze. Pomyslně hozenou rukavici ihned zvedl Vojtěch Štajf se Subaru, který se pokusil rekord překonat. Oba počiny vedly organizátory k založení exkluzivního klubu rychlých sériových aut, ve kterém si lidé z řad široké veřejnosti mohou zkusit zajet se svými vozy v rámci volných jízd kolo po okruhu v čase pod dvě minuty.


Podmínky

Zúčastnit se soutěže je možné pouze v sériovém voze, který může být doplněn o prvky příplatkové výbavy. Jednou ze základních podmínek je umožnit odbornému dohledu posoudit, zda je vozidlo vhodné k účasti, a respektovat konečné rozhodnutí o jeho způsobilosti.

Specifikace sériového vozu

Jde o vůz schválený pro silniční provoz. Musí mít platnou technickou kontrolu a registrační značku. Účastník soutěže se prokáže malým technickým průkazem, občanským průkazem a vyplněným prohlášením, jež obdrží při registraci na místě. Nutným vybavením je helma, kterou si lze v případě potřeby zapůjčit.

Pořadatel bude kontrolovat hlučnost všech zúčastněných vozidel.

Termíny

Termíny a časový harmonogram naleznete zde.

Startovné

Poplatek za účast v soutěži The Most Challenge činí 400 Kč, což je obvyklá cena desetiminutové volné jízdy. Poplatek zahrnuje zapůjčení profesionálního zařízení pro oficiální změření času ostrého kola. Účastník může v jednom termínu absolvovat libovolný počet jízd. Kupóny lze zakoupit on-line na e-shopu zde. Ke koupi v místě konání bude k dispozici jen omezený počet kupónů.

Program

Po nezbytných administrativních úkonech a uhrazení poplatku pořadatel nainstaluje do vozu měřicí zařízení. Soutěžící poté odjede měřenou jízdu, v jejímž časovém limitu deseti minut může zajet libovolný početměřených kol. Měřené kolo začíná průjezdem fotobuňkou na hlavní rovince, končí po objetí jednoho kola na stejném místě. Tímto momentem začíná další kolo.

Výhra

1.místo – jízda v závodním voze OCR a věcné ceny od partnera
2., 3. místo a absolutně nejrychlejší čas ročníku: ceny od partnera

Doplňkové služby

  • zapůjčení helmy v omezeném počtu na místě

 Po předchozí objednávce minimálně 24 hodin předem je možné dále:

  • profesionální fotograf
  • pronájem onboard kamer
  • přítomnost profesionálního instruktora

Propozice

 


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři