The Most Challenge

The Most Challenge je celoroční bodovaná soutěž, při níž se její účastníci – amatérští jezdci – snaží dosáhnout na velkém závodním okruhu autodromu co nejlepšího času na jedno kolo. Propozice soutěže najdete v prokliku na této stránce dole.

Impulzem ke vzniku The Most Challenge byl rekord jednoho z nejznámějších českých závodníků a trojnásobného vítěze evropského poháru cestovních vozů (ETCC) Petra Fulína. Skvělého času dosáhl na mosteckém autodromu právě v sériovém voze. Pomyslně hozenou rukavici ihned zvedl Vojtěch Štajf se Subaru, který se pokusil rekord překonat. Oba počiny vedly organizátory k založení exkluzivního klubu rychlých sériových aut, ve kterém si lidé z řad široké veřejnosti mohou zkusit zajet se svými vozy v rámci volných jízd kolo po okruhu v čase pod dvě minuty.

Výsledky 5. ročníku soutěže

Z absolutního vítězství se radoval Jakub Šimák s vozem Renault Clio, jemuž se podařilo nastřádat 62 bodů. Druhý v pořadí Tomáš Hajšman, jezdící s vozem Porsche Cayman, dosáhl nejlepšího letošního času na jedno kolo 1:48,587 minuty. Přesto v ratingovém systému, který je pro hodnocení v soutěži rozhodující, ztratil na Šimáka 22 bodů. Bronzovou příčku si 27 body zajistil Robert Špáňa s BMW M3.


Podmínky

Zúčastnit se soutěže je možné pouze v sériovém voze, který může být doplněn o prvky příplatkové výbavy. Jednou ze základních podmínek je umožnit odbornému dohledu posoudit, zda je vozidlo vhodné k účasti, a respektovat konečné rozhodnutí o jeho způsobilosti.

Specifikace sériového vozu

Jde o vůz schválený pro silniční provoz. Musí mít platnou technickou kontrolu a registrační značku. Účastník soutěže se prokáže malým technickým průkazem, občanským průkazem a vyplněným prohlášením, jež obdrží při registraci na místě. Nutným vybavením je helma, kterou si lze v případě potřeby zapůjčit.

Pořadatel bude kontrolovat hlučnost všech zúčastněných vozidel.

Termíny 2020

4. 10. 2020 16:00 - 18:00

Rezervace jízd jsou možné na emailu: krafek@autodrom-most.cz 

Cena

Poplatek za účast v soutěži The Most Challenge činí 400 Kč, což je obvyklá cena desetiminutové volné jízdy. Poplatek zahrnuje zapůjčení profesionálního zařízení pro oficiální změření času ostrého kola.

Časový harmonogram

Po nezbytných administrativních úkonech a uhrazení poplatku dojde k instalaci měřicího zařízení. Soutěžící poté odjede měřenou jízdu, ve které může zajet libovolný počet měřených kol. Měřené kolo začíná průjezdem fotobuňkou na hlavní rovince, končí po objetí jednoho kola na stejném místě a zároveň začíná další.

Výhra

1. místo (absolutně nejvyšší počet bodů nasbíraných během roku) - jízda v závodním voze Octavia Cup

2. a 3. místo, vítězové jednotlivých kategorií (nejvíce nasbíraných bodů ve vypsaných kategoriích N1, N2, N3, N4) - věcné ceny a poukázky na služby autodromu

Doplňkové služby

  • zapůjčení helmy v omezeném počtu na místě

 Po předchozí objednávce min 24hod předem je možné dále:

  • profesionální fotograf
  • pronájem onboard kamer
  • přítomnost profesionálního instruktora

Propozice

 


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři