Záznam z premiérového závodu The Most Rally Sprint odvysílá v neděli Česká televize

19.11.2015 15:59

V neděli v 09:30 hodin odvysílá Česká televize na programu ČT sport v repríze pořadu Svět motorů dvacetiminutový sestřih průběhu nultého ročníku závodu The Most Rally Sprint Exhibition, který se jel v sobotu 14. listopadu v areálu mosteckého autodromu a sousedního polygonu.

Diváci se v reportáži Petra Krutského mohou těšit kromě záběrů z průjezdu jednotlivých posádek různými úseky čtyř rychlostních zkoušek také na rozhovor s absolutním vítězem závodu Antonínem Tlusťákem. V Mostě měl premiéru se žhavou novinkou mladoboleslavské automobilky, Škodou Fabia R5. Spolu se spolujezdcem Ivo Vybíralem se tak použitou technikou pasovali na favority soutěže, svou úlohu beze zbytku splnili. Na druhé v pořadí, Jiřího Navrátila s Josefem Králem s vozem Mitsubishi Lancer Evo IX najeli bezmála 40 vteřin.

Nicméně Navrátilova stříbrná pozice byla milým překvapením pro diváky i jezdce samotného. Jak pilot reportérovi České televize prozradil, do soutěžního vozu nasedl po poměrně dlouhé pauze zaviněné zradou techniky. Letos mu postupně vypověděly službu tři motory na jeho Fordu Sierra, poslední velké závody navíc absolvoval před dvěma lety.

Sestřih nejzajímavějších momentů mosteckého závodu zachytil i dramatickou kolizi nejmladší posádky ve startovním poli, pilota Karla Štochla se spolujezdkyní  Adélou Vackovou na voze Subaru Impreza STI. Po průjezdu úseku s uměle vytvořeným brodem na polygonu vůz vylétl z trati a skončil ve vodní nádrži. Nikomu se naštěstí nic nestalo, posádce se podařilo včas potápějící se auto opustit.

Proč se organizátoři rozhodli uspořádat v areálu autodromu, který dosud hostil téměř výhradně jen závody okruhových speciálů, soutěž v rally sprintu, vysvětlí televizním divákům Luděk Diviš. Při premiéře rally sprintu v Mostě měl na starosti sportovní a technickou stránku soutěže.

Fanoušci motorsportu by si nedělní ohlédnutí za vydařeným závodem, který s velkou pravděpodobností zahájil novou tradici v nabídce akcí společnosti Autodrom Most, neměli nechat ujít. Svět motorů začíná v 09:00 hodin, sestřih z The Most Rally Sprint Exhibition pak o půl hodiny později.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

zavřít